VVD Lansingerland
HomeOnderwerpenPublicatiesContactRSS

Wie ben ik?Wat wil ik?Publicaties
Website Joost Smits, politiek actief in Lansingerland (ZH)
Home  >  Publicaties  >  Inhoud artikel

Klik hier om te abonneren op de gratis nieuwsbrief

Naar bovenkant scherm

De onvolledige business case van de HSL

zondag 6 februari 2011 - De discussie over de HSL spitst zich recent toe op de business case. Die begon ooit met een onderzoek door bureau McKinsey uit 1992. Dat voorspelde dat het heel moeilijk zou worden om winst te maken, maar delen werden verzwegen voor het parlement. En pas in 2004 vrijgegeven via de Commissie Duivesteijn.

Wie het spoor bijster is, en dat is op dit dossier snel aan de hand, heeft misschien wat aan onderstaand overzichtsartikel. Met links naar de onderbouwende stukken.

De omwonenden, en andere belastingbetalers, willen graag dat de grote media er wat mee doen. De berichten daarover zijn niet hoopgevend.

Een landelijk opinieblad laat weten dat ze voorstander zijn van de HSL. En daarom doen ze niets met kritische berichtgeving? Ja, ik ben ook voorstander van de HSL. Maar ik heb bezwaar tegen de grote verspilling van belastinggeld.

Een radiozender laat weten dat ze er wel wat mee willen doen, maar niet als andere media dat ook doen. En dus doet niemand wat?

Een landelijke krant laat weten het artikel te hebben ontvangen, en daarna is het stil. Men is druk bezig een eigen diepgaand artikel te schrijven zoals de oproep luidt?

Nu gaat de minister weer werken aan een business case die uiteindelijk niet realistisch is. Wat dan weer leidt tot nog meer verloren geld, meer frustratie bij zowel omwonenden als ambtenaren als exploitanten. Bij de correspondenten zitten óók mensen die nauw betrokken zijn bij het project. En die met lede ogen aanzien hoe er een soepzooi van wordt gemaakt. Doe je het niet voor de vele omwonenden die in hun recht staan als ze zeggen last te hebben van de treinen, doe het dan voor de voorstanders van de HSL!

Vandaar de oproep aan de bestuurders om het nu in één keer goed aan te pakken. En aan de media om dit goed te volgen.

Categorie: NatioEuro

Adobe Reader nodig Bijlage: De onvolledige business case, overzichtsartikel (465 kB)
Klik hier om de link te volgen Meer hierover: Eerder artikel over dit onderwerp

Plaats dit bericht op Twitter Voeg dit bericht toe aan Facebook Voeg dit bericht toe aan Hyves Voeg dit bericht toe aan LinkedIn Voeg dit bericht toe aan NuJij.nl

Ik ben geïnteresseerd in uw mening:

Uw naam:

Uw e-mail adres:


Kan ik uw naam vermelden voor het geval het artikel wordt aangepast?

        

 
Dossier HSL
 
Vergroot lage resolutie filmpjes tot DVD-kwaliteit
 
PolitiekActief.Net op Twitter

Jaaroverzicht
 
Notities - Meest recente items
17 februari - Curatele Telex: "Tijl Uilenspiegel" *** Debat Woningmarkt op Slot
13 februari - Smits bij De Slag om Nederland
24 januari - HSL Nieuwstelex - Minister draait over HSL *** Kamerlid in Bergschenhoek voor beantwoording vragen HSL *** Schriftelijk inbreng 26 januari online *** Nieuwe geluidskaarten
25 december - PolitiekActief.Net Jaaroverzicht 2011

Lokale politiek - Meest recente items
16 mei - Lansingerland heeft geen idee van risico's
23 april - Met weerzin doorbreekt college geheimzinnigheid
21 april - Boekhoudfraude bij gemeente Lansingerland?
10 april - De spinnen en het web

Nationale/Europese politiek - Meest recente items
5 april - Pilotfase HSL wassen neus
16 maart - Kamerleden faciliteren rechtsonzekerheid omwonenden HSL
10 maart - Rotterdamse basisschoolleerlingen proefkonijnen
4 maart - Bezuinigen doe je zo (2)

Epistels - Meest recente items
20 januari 2012 - Afspraak is Afspraak
7 juni 2011 - Guerrilla-politiek en de andere ervaringen
6 april 2011 - De Toekomst van Lansingerland
9 juni 2010 - 9 Juni: Dag van de Waarheid (of niet?)
23 maart 2010 - Leefbaar Rotterdam aantoonbaar goed voor "ongedeelde stad"

Archief

Interessante site
LibreOffice: het multiplatform en meertalige office alternatief
LibreOffice: het multiplatform en meertalige office alternatief

Powered by Coranto

Deze Web site bestaat sinds juli 2000. Sinds november 2005 onder het domein "PolitiekActief.Net"

Copyrights, enz.: klik hier