Anno Zijlstra - Voor eerlijke politiek in Arnhem
HomeOnderwerpenPublicatiesContactRSS

Wie ben ik?Wat wil ik?Publicaties
Website Joost Smits, politiek actief in Lansingerland (ZH)
Home  >  Publicaties  >  Inhoud artikel

Klik hier om te abonneren op de gratis nieuwsbrief

Naar bovenkant scherm

Schijn(v)(h)eiligheid in verkeersbeleid

donderdag 12 mei 2011 - Updated*** Vorige week was al te zien dat het er alle schijn van heeft dat het gemeentebestuur goed voor zichzelf zorgt. Maar hoe goed zorgen ze voor de burger? Als het gaat om verkeersveiligheid, bijvoorbeeld?

De Stationssingel in Berkel Westpolder is problematisch. De weg is maar aan één kant ontsloten, voor een grote woonwijk, een paar busdiensten, vier scholen, en een druk metrostation met 100 parkeerplaatsen.

Alles moet via één uitrit naar de Oudelandselaan. De bus kan, komend vanuit de Oudelandselaan, de bocht naar de Stationssingel niet goed krijgen, terwijl de andere kant op in de spits vaak een file staat van het metrostation tot de Oudelandselaan. Er moet ook nog een winkelcentrum met twee appartementencomplexen bij het metrostation komen. Bij de presentatie van de plannen op 5 oktober 2010 wist de gemeente te melden dat er de komende jaren geen betere ontsluiting van het gebied is voorzien.

Of het nu komt door de ergernis over de dreutelende bussen, of door het uitnodigende wegbeeld, er wordt op de Stationssingel te hard gereden. Ook door die bussen. De remsporen staan als bewijs in het asfalt. Met al die scholen zou je verwachten dat de gemeente er bovenop zit.

De omwonenden kregen een "Verkeernieuws"-brief in de bus. Met daarin een aantal bijzondere punten:

* "Er is dan geen sprake meer van verkeersopstoppingen" Door het neerzetten van twee verkeersbordjes met "30" erop? Alleen een goede ontsluiting zal dat verhelpen.

* "dat de veiligheidsbeleving op de Stationssingel zal verbeteren" Mooie ambtelijke praat. Het omvat aan de ene kant de ontkenning dat het echt onveilig zou zijn (combinatie scheurende auto's en basisschooljeugd), en aan de andere kant de ontkenning echte oplossingen te maken die verder gaan dan de beleving.

* "Binnenkort wordt er een besluit genomen over de handhaving van de verkeersmaatregelen" Het zou dus zo maar kunnen dat er wel bordjes worden neergezet en niet gehandhaafd? Ja. Dat kan. Dat is zelfs gebruikelijk. Het Fietsberaad heeft daar een lezenswaardig document over online staan.

Louis van de Wart van het Team Subjectieve Onveiligheid van Politie IJsselland schetst de aanpak die in gemeenten als Deventer, Steenwijk, Staphorst en Ommen wordt gevolgd. "Toen er nog 30km/uur-zones werden aangelegd volgens de CROW-richtlijnen, met om de zoveel meter een drempel of een plateau, was duidelijk wanneer een gebied goed was heringericht. Daarna kwam Duurzaam Veilig; zolang er voldoende geld beschikbaar was, voldeed de inrichting nog steeds aan bepaalde eisen. Geleidelijk aan ging men echter steeds meer over op sober en doelmatig inrichten. Maar ja, wat is sober? We gaan in elk geval niet handhaven in een oude wijk met rechte straten waar alleen een 30km/uur-bord staat."

Gezien de beperkte menskracht van de politie in Lansingerland heb ik wel zo'n vermoeden hoe het hier gaat.

Bijkomend probleem is de bebording. De fotograaf van de gemeente heeft wijselijk zijn foto van de westkant genomen:



Aan de oostkant kun je het 30 km-bord alleen zien als je spookrijdt op de andere weghelft:



Veiligheid op de Stationssingel is een mooi voorbeeld van schijn(v)(h)eiligheid, en zal niet de enige zijn in Lansingerland.

Onze gemeente zit flink in de penarie. Zowel financieel als wat betreft bestuurskracht. Dien uw ideeën in bij de gemeente, en vertel het PolitiekActief.Net als ze denken het toch beter te weten.

+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-
Update 13/5: VVD raadslid Edith Bal heeft vragen aan het college gesteld over deze kwestie. Klik vragen gesteld over deze kwesties, en stelt oplossingen voor. Snelle constructieve reactie, zo zien we dat graag van volksvertegenwoordigers.

Categorie: Lokaal

Adobe Reader nodig Bijlage: Verkeernieuws Gemeente Lansingerland, mei 2011 (1048 kB)
Klik hier om de link te volgen Meer hierover: Help de gemeente, eerder artikel over dit onderwerp

Plaats dit bericht op Twitter Voeg dit bericht toe aan Facebook Voeg dit bericht toe aan Hyves Voeg dit bericht toe aan LinkedIn Voeg dit bericht toe aan NuJij.nl

Ik ben geïnteresseerd in uw mening:

Uw naam:

Uw e-mail adres:


Kan ik uw naam vermelden voor het geval het artikel wordt aangepast?

        

 
Dossier HSL
 
Vergroot lage resolutie filmpjes tot DVD-kwaliteit
 
PolitiekActief.Net op Twitter

Jaaroverzicht
 
Notities - Meest recente items
17 februari - Curatele Telex: "Tijl Uilenspiegel" *** Debat Woningmarkt op Slot
13 februari - Smits bij De Slag om Nederland
24 januari - HSL Nieuwstelex - Minister draait over HSL *** Kamerlid in Bergschenhoek voor beantwoording vragen HSL *** Schriftelijk inbreng 26 januari online *** Nieuwe geluidskaarten
25 december - PolitiekActief.Net Jaaroverzicht 2011

Lokale politiek - Meest recente items
16 mei - Lansingerland heeft geen idee van risico's
23 april - Met weerzin doorbreekt college geheimzinnigheid
21 april - Boekhoudfraude bij gemeente Lansingerland?
10 april - De spinnen en het web

Nationale/Europese politiek - Meest recente items
5 april - Pilotfase HSL wassen neus
16 maart - Kamerleden faciliteren rechtsonzekerheid omwonenden HSL
10 maart - Rotterdamse basisschoolleerlingen proefkonijnen
4 maart - Bezuinigen doe je zo (2)

Epistels - Meest recente items
20 januari 2012 - Afspraak is Afspraak
7 juni 2011 - Guerrilla-politiek en de andere ervaringen
6 april 2011 - De Toekomst van Lansingerland
9 juni 2010 - 9 Juni: Dag van de Waarheid (of niet?)
23 maart 2010 - Leefbaar Rotterdam aantoonbaar goed voor "ongedeelde stad"

Archief

Interessante site
Plonk en Replonk: Zwitserse humor
Plonk en Replonk: Zwitserse humor

Powered by Coranto

Deze Web site bestaat sinds juli 2000. Sinds november 2005 onder het domein "PolitiekActief.Net"

Copyrights, enz.: klik hier