Liberale Stroomgroep
HomeOnderwerpenPublicatiesContactRSS

Wie ben ik?Wat wil ik?Publicaties
Website Joost Smits, politiek actief in Lansingerland (ZH)
Home  >  Publicaties  >  Inhoud artikel

Klik hier om te abonneren op de gratis nieuwsbrief

Naar bovenkant scherm

En de winnaar van de fles wijn is...

donderdag 15 september 2011 - Vorige week loofde PolitiekActief.Net een fles wijn uit aan de indiener van de beste kamervraag over de HSL. Uit betrouwbare bron is, inclusief datering en toedracht, vernomen dat de PvdA de indiener zou zijn. Maar, die ontkent.

Er is een uitstekende vraag gesteld over de HSL namens de Vaste Kamercommissie. Die vragen zijn anoniem, maar het leek mij een geste van spontane blijdschap om aan vraag 26 een prijs te verbinden: een fles wijn "Rodenrijs", gekocht hier in het dorp. Een rode Merlot uit 2006 uit Zuid Afrika.

Op 9 september hoorde ik dat de vraag is gesteld door de PvdA, maar hij zit niet in het lijstje dat in de nieuwsbrief staat.

Verder ontving ik een overzicht van de vragen die het CDA heeft gesteld (met verzoek om enige vertrouwelijkheid), en de VVD publiceerde een lijstje.

De vraag zou op 6 september telefonisch tot stand zijn gekomen samen met een beleidsmedewerker van de Tweede Kamerfractie van de PvdA. Dat was ook de dag dat alle vragen zouden moeten worden ingediend, dus er is een redelijke mate van zekerheid dat de PvdA, en geen andere partij, de indiener is.

PvdA Lansingerland heeft navraag gedaan bij de Tweede Kamer, en de beleidsmedewerker ontkent dat de PvdA die vraag heeft ingediend.

Dat mag natuurlijk, de regel is immers anonimiteit. Het is een uitstekende kans voor een hilarisch stukje online. Echter, nu er eindelijk zo'n uitstekende vraag is gesteld, na al die jaren, wil ik niet zo'n mogelijke traditie stuk maken.

PvdA Lansingerland kan zich overigens niet voorstellen dat de PvdA indiener was, en dat de ontkenning oprecht is: "PvdA heeft tot op heden (via onze website) immer de door haar gestelde vragen gepubliceerd". Toch kunnen er allerlei redenen zijn om het zo te doen als het is gegaan, en ik wil niet verder aandringen.

Ik leer toch steeds weer bij. Er is een kans dat de vraag is ingediend door een van de kleinere Kamerfracties. Die kan zich melden, maar dan moet die wel een goed verhaal hebben hoe ze aan de vraag zijn gekomen, en dan wordt de prijs alsnog uitgereikt.

Wat ook kan is dat blijkbaar fracties allerlei vragen indienen en daar niet trots op zijn. In dat geval kunnen er meer vragen van VVD, CDA, PvdA, in het lijstje zitten dan ze publiceren.

In plaats van een prijsuitreiking dan misschien een ode aan de sociaal-democratie. Het zeer op goede vragen en nieuwe inzichten over de HSL van toepassing zijnde eerste couplet van de Internationale. Ik heb het ooit met een overtuigde sociaal-democraat 's nachts staan galmen op het strand van Renesse. Wie dat doet herkent de verbindende kracht van het lied. Ik waardeer politiek actieven die vanuit hun hart handelen, zeker tegenwoordig, met al die machts-CDA-ers, salon-socialisten en parelketting-liberalen.

Ontwaakt! verworpenen der Aarde
Ontwaakt! verdoemd in hong'ren sfeer
Reed'lijk willen stroomt over de Aarde
en die stroom rijst al meer en meer
Sterft, gij oude vormen en gedachten
Slaaf geboor'nen, ontwaakt! ontwaakt!
De wereld steunt op nieuwe krachten
begeerte heeft ons aangeraakt;


Categorie: NatioEuro

Adobe Reader nodig Bijlage: Vragen van de Tweede Kamer over de HSL, september 2011 (120 kB)
Klik hier om de link te volgen Meer hierover: Eerder artikel over dit onderwerp

Plaats dit bericht op Twitter Voeg dit bericht toe aan Facebook Voeg dit bericht toe aan Hyves Voeg dit bericht toe aan LinkedIn Voeg dit bericht toe aan NuJij.nl

Ik ben geïnteresseerd in uw mening:

Uw naam:

Uw e-mail adres:


Kan ik uw naam vermelden voor het geval het artikel wordt aangepast?

        

 
Dossier HSL
 
Vergroot lage resolutie filmpjes tot DVD-kwaliteit
 
PolitiekActief.Net op Twitter

Jaaroverzicht
 
Notities - Meest recente items
17 februari - Curatele Telex: "Tijl Uilenspiegel" *** Debat Woningmarkt op Slot
13 februari - Smits bij De Slag om Nederland
24 januari - HSL Nieuwstelex - Minister draait over HSL *** Kamerlid in Bergschenhoek voor beantwoording vragen HSL *** Schriftelijk inbreng 26 januari online *** Nieuwe geluidskaarten
25 december - PolitiekActief.Net Jaaroverzicht 2011

Lokale politiek - Meest recente items
16 mei - Lansingerland heeft geen idee van risico's
23 april - Met weerzin doorbreekt college geheimzinnigheid
21 april - Boekhoudfraude bij gemeente Lansingerland?
10 april - De spinnen en het web

Nationale/Europese politiek - Meest recente items
5 april - Pilotfase HSL wassen neus
16 maart - Kamerleden faciliteren rechtsonzekerheid omwonenden HSL
10 maart - Rotterdamse basisschoolleerlingen proefkonijnen
4 maart - Bezuinigen doe je zo (2)

Epistels - Meest recente items
20 januari 2012 - Afspraak is Afspraak
7 juni 2011 - Guerrilla-politiek en de andere ervaringen
6 april 2011 - De Toekomst van Lansingerland
9 juni 2010 - 9 Juni: Dag van de Waarheid (of niet?)
23 maart 2010 - Leefbaar Rotterdam aantoonbaar goed voor "ongedeelde stad"

Archief

Interessante site
Houten PC's van Mastera Mebeli
Houten PC's van Mastera Mebeli

Powered by Coranto

Deze Web site bestaat sinds juli 2000. Sinds november 2005 onder het domein "PolitiekActief.Net"

Copyrights, enz.: klik hier